مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک چیست؟

در صورتی که شما تا حدودی با علم سئو آشناییت داشته باشید،می دانید که گوگل برای افزایش رتبه و جایگاه کلمات کلیدی شما 200 نوع فاکتور را در نظر می گیرد. یکی از این 200 فاکتور ها بک لینک ها می باشند.با تیم تخصصی سئو سامان همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به مزرعه لینک در اختیارتان قرار دهیم.

بک لینک ها در واقع معرفی کننده وب سایت شما در سایت هایی غیر از سایت خودتان می باشد.برای این که بک لینک های وب سایت شما کارآمد و مفید قرار بگیرد،شما می بایست استراتژی مربوط به لینک سازی خارجی را فرا گیرید.

در این مطلب با توجه به عدم وجود وقت کافی تنها به مزرعه لینک می پردازیم.شما با مراجعه کردن به قسمت استراتژی لینک سازی می توانید این راهکارها را یاد بگیرید،تا جایگاه کلمات کلیدی وب سایت تان افزایش یابد.

در صورتی که بخواهیم این مطلب را برای شما به طور دقیق توضیح دهیم؛ می توانیم بگوییم که وب سایت شما در واقع مانند اتوموبیل هایی است که توانایی چندانی برای راه رفتن در قسمت سربالایی را ندارد،به همین منظور شما در این نوع مواقع از بنزین های سوپر برای افزایش عملکرد اتوموبیل تان استفاده می کنید.

بنزین های سوپر در واقع همان بک لینک ها می باشند که شما برای وب سایت تان از سایت های دیگر دریافت می کنید.

عملکرد مزرعه لینک به چه شکل می باشد؟

مزرعه لینک سازی چیست؟

در روز های نخست علم سئو و با توجه به این که ربات های گوگل هر یک از آن ها تا این حد که امروزه وجود دارند،از قدرت و سرعت کافی برخوردار نبودند. عده ایی از مدیران وب سایت ها برای افزایش رتبه و جایگاه کلمات کلیدی شان از مزرعه لینک که مرتبط به سئو خارجی است، استفاده می کردند. اما سوالی که احتمالا در ذهن شما وجود دارد این است که نحوه ی انجام این مزرعه به چه شکل می باشد؟

شاید اصطلاح خرید بک لینک به گوش شما خورده باشد،در واقع خرید بک لینک امری خطر ناک می باشد. توجه داشته باشید درصورتی که گوگل از این کار شما مطلع شود ممکن است وب سایت شما را از SERP به طور کلی حذف نماید.پس این امر کمی برای آن دسته از مدیران وب سایت هایی که خرید بک لینک را انجام می دهند خطرناک می باشد.

کارکرد مزرعه لینک در واقع همانند خرید بک لینک می باشد که این کار برای وب سایت ها در حال حاضر و در آینده پیشنهاد نمی شود.

عملکرد Link farm به گونه ایی بود که وب سایت شما در بازه ی زمانی مشخص و در تعداد بالا از سایت های مختلفی لینک می گرفت.

در روزهای ابتدایی سئو این دسته از وب سایت ها که این کار را انجام می دادند، رتبه و جایگاه خوبی می گرفتند اما با قوی تر شدن ربات های کراول کننده ی گوگل هر یک از این وب سایت ها که مزرعه لینک سازی را انجام داده بودند،با مرور زمان رتبه و جایگاه شان دچار افت و در نهایت از رتبه های برتر سقوط کرد.

نحوه شناسایی مزرعه لینک توسط ربات های گوگل

تاثیر link farm بر سئو

تا به این جای متن احتمالا با مزارع لینک سازی یا Link farm آشنا شدید. در ادامه به بررسی نحوه ی شناسایی این مزارع خواهیم پرداخت.در واقع ربات های کراول کننده با وب سایت هایی که از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند،مبارزه می کنند. به عبارت دیگر امروزه شاهد هستید که سایت هایی اصولا در لینک های اول قرار می گیرند ، که از تکنیک های سئو کلاه سفید یا خاکستری بهره می برند.

در این اواخر گوگل اعلام کرد اصولا وب سایت هایی را در لینک های اول و لینک های مهم نمایش داده می شوند که بهترین نوع کیفیت محتوا و اثر بخشی مداوم را برای جست و جوی کاربران داشته باشند. این عبارت به این معنا می باشد که از نظر گوگل وب سایت هایی مهم می باشند که بتوانند به درستی نیازهای کاربران را برطرف کنند ، بدون این که حیله ایی در کارشان وجود داشته باشد.

از نظر گوگل هر سایتی که به سایت غیر مرتبط خود لینک بدهد و هم لینک دریافت کند،این کار کاملا اسپم می باشد، همین امر باعث پنالتی شدن وب سایت می شود.

برای رفع اثر بخشی مزرعه لینک چکار کنیم؟

پرسش هایی را که تقریبا تمام مدیران وب سایت ها از تیم تخصصی سئو سامان دارند این است که برای مقابله با ایجاد مزرعه لینک توسط رقبا چه کار باید کنیم؟

در پاسخ می توانیم بگوییم که همان طور که تا به این جای متن گفته شد ، مزرعه لینک در واقع تعداد لینک هایی می باشد که در بازه ایی از زمان مشخص و تعداد بالایی برای دامنه ی شما قرار می گیرد.

موردی که اخیرا با آن روبرو شدیم در مواقعی نیز پیش می آید که رقبای شما نمی توانند با شما مقابله کنند. به همین خاطر از این نوع ابزار ها برای بالارفتن از وب سایت شما کمک می گیرند ، که همین امر کمی باعث شرم آوری می باشد. اما شما نگران نباشید برای این که با این افراد به درستی مقابله کنید پیشنهاد می دهیم از اکانت های PRO سایت های AHREFS و MOZ استفاده نمایید. البته در صورتی که بخواهید دقیق تر و سریع تر لینک های دریافتی خودتان را مشاهده نمایید،باید اکانت AHREF را خریداری نمایید.

بعد از خریداری اکانت PRO می توانید آخرین لینک های خود را در قسمت های مربوطه مشاهده نمایید. در صورتی که این لینک ها برای شما مخرب به نظر می آمد،شما می توانید با استفاده از روش هایی این لینک ها را از نظر گوگل نادیده بگیرید.

یکی از روش های نادیده گرفتن مزرعه لینک توسط گوگل Disavow می باشد،که شما با استفاده از این روش می توانید لینک هایی را که برای سایت شما خطرناک به نظر می آیند را نادیده بگیرید.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به مزرعه لینک یا Link farm در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای شما آموزنده و مفید واقع شده باشد.

برای انجام خدمات مشاوره سئو می توانید با کارشناسان سئو سامان تماس بگیرید.

 

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید