Tiered link building یا لینکسازی چند مرحله ای چیست؟

لینکسازی چند مرحله ای tiered link building

ارزش بک لینک های مختلف یکسان نیست. بعضی از آنها قدرت تکان دهنده ای دارند، در حالیکه برخی دیگر فقط یک لینک ثبت شده توسط کاربر هستند. استراتژی لینک سازی چند مرحله ای (Tiered link building) به ما می گوید که ارزش لینک ها لزوما نباید به این صورت باشد. در این مقاله به لینک سازی لایه بندی شده (چند لایه ای) می پردازیم. آیا لازم است شما برای افزایش قدرت لینک های خارجی خود از این تاکتیک استفاده کنید؟ با ما همراه باشید.

نیاز به یک پیشرفت سریع در رتبه ی وب سایت خود دارید؟ سفارش سئو خود را ثبت کنید.

Tiered link building چیست؟

به زبان ساده tiered link building پروسه ی ساخت بک لینک برای بک لینک های قبلی است. هدف اصلی این کار افزایش میزان link juice است که در نهایت به سایت هدف شما می رسد. فرض کنید شما سایتی دارید که می خواهید رتبه بالایی در موتور جستجو داشته باشد. در این روش شما بکلینک های لایه یک دارید که به سایت اصلی شما اشاره می کند؛ سپس تعدادی لینک در لایه دوم قرار میدهید که به لینک های بالایی ختم می شوند؛ در آخر تعداد بیشتری بک لینک در لایه سوم قرار می گذارید و به هر کدام از لینک های لایه دوم شما اشاره می کنند؛ در سئو خارجی این روش را لینک سازی چند مرحله ای می نامند.

لینکسازی چند لایه ای

فواید لینکسازی چند مرحله ای (چند لایه ای) کدامند؟

ممکن است به نظر شما منطقی تر باشد که تمامی لینک های خارجی مستقیما به سایت اصلی ختم شوند! ولی این لینک سازی چند ردیفه و نسبتا پیچیده مزایای ویژه ای دارد که باید بدانید:

افزایش میزان Link juice منتقل شده

کسب بک لینک های با کیفیت معمولا برای شما گران و زمانبر تمام می شود. مثلا برای یک رپورتاژ آگهی در یک سایت مرتبط با کسب و کار شما که اعتبار سئویی بالایی داشته باشد، باید مبلغی بین 1 تا 3 میلیون تومان هزینه کنید. در بسیاری موارد فرصت دومی برای ویرایش محتوای آن هم به شما داده نمی شود. نوشتن محتوای رپورتاژ تخصصی هم هزینه و زمان جداگانه ای از شما می گیرد؛ در نتیجه تعداد بک لینک های با کیفیتی که شما می توانید داشته باشید، معمولا یک سقف کمی خواهد داشت. یک روش برای حل این مشکل ساخت بک لینک هایی با کیفیت کمتر است که به بک لینک های قدرتمند شما پیوند می دهند. این لینک های لایه دومی وقت و هزینه ی کمتری از شما می گیرند ولی می توانند کمک شایانی به افزایش تاثیر لینک های موجود در لایه اول داشته باشند.

خطر کمتر اشتباهات و داشتن فضا برای آزمون و خطا

حس می کنید که تعدادی از بک لینک های ضعیف لایه دوم یا سوم به سایت شما ضربه می زنند؟ یک مرحله بالاتر رفته و لینک لایه بالایی آنها که مستقیما به سایت ختم می شود را حذف کنید. با این روش دیگر لازم نیست شما برای مدیریت خطرات لینک های اسپم و … درگیر حذف اثر تعداد زیادی بکلینک و انجام Disavow طولانی شوید. 

تاثیر بک لینک های ردیف دوم و سوم به اندازه ی لایه اول نیست. در عین حال آنها مستقیما به وب سایت شما وارد نمی شوند؛ این یعنی اگر شما بخشی از قوانین گوگل را هم نادیده بگیرید، وب سایت شما در این امر دخیل نخواهد بود. البته بهتر است بگوییم فورا دخیل نخواهد شد و این امر مدتی طول می کشد. شما می توانید از کمتر بودن ریسک در لایه های پایینی استفاده کنید. ابزارهای مختلف ساخت بک لینک، کامنت ها و هر روشی که قبل از این در ذهن داشتید ولی از بیم آسیب رسیدن به سایت، استفاده نکرده بودید را اینجا امتحان کنید. 

پنهان کردن پروسه ی Self-promotion

به جز این در همه ی جوامع آنلاین تبلیغات شخصی یا Self-promotion امری ناپسند به حساب می آید. در پست های مهمان، رپورتاژ و … شما همیشه یک محدودیت تعداد لینک دارید. پس به جای لینک دادن به سایت اصلی چرا به یکی از لینک های لایه اولی خودتان لینک نمی دهید؟ با این روش شما link juice را به مسیر مورد نظرتان هدایت کرده اید. 

باورپذیر کردن پروفایلِ بکلینک های سایت

حتما می دانید که طبیعی بودن لینک های خارجی از همه چیز برای گوگل مهم تر است؛ پس چالش شما طبیعی جلوه دادن آنهاست. شما باید ترکیبی از لینک های فالو، نوفالو، با کیفیت، کم کیفیت از مراجع مختلفی مثل بلاگ ها، انجمن ها، شبکه های اجتماعی و … داشته باشید. گوگل به طور پیوسته در تشخیص و شناسایی لینک های مصنوعی پیشرفت میکند؛ لذا پروفایل های لینک دهنده شما باید بیشتر و پیچیده تر شوند.

 

هر آموزشی بهتر است از مسیر درست و با رعایت پیش نیازها آغاز شود: آموزش سئو مبتدی

tiered link building لینک سازی چند مرحله ای

مضرات و خطرات لینکسازی چند مرحله ای (چند لایه) چیست؟

در تقسیم بندی سفید، سیاه و خاکستری سئو، tiered link building در دسته سئو کلاه خاکستری و بعضا کلاه سیاه قرار می گیرد؛ در نتیجه قطعا ریسک و خطرات جدی دارد:

1.هزینه کردن از فرصت ها

مقدار پول و زمان لازم برای اجرای این پیوندهای لایه بندی شده روی سایت شما کم نخواهد بود. همچنین تاثیر بکلینک های لایه (مرحله) دوم و سوم روی رتبه ی سایت شما بسیار جزئی است. پس اگر شخصی بگوید با لینکسازی چند لایه ای شما به درستی از منابع خود استفاده نکرده اید، تا حدودی زیادی حق دارد. فهرست طولانی از تاکتیک های سئو وجود دارد که بهتر است شما قبل از اینکه وقت خود را برای لینکسازی چند مرحله ای تلف کنید، آنها را امتحان کرده باشید.

رتبه ی الکسای سایت شما پایین تر از رقبا است؟ می خواهید در این معیار جهانی رخی نشان دهید؟ کاهش رتبه الکسا

 2.خطر پنالتی شدن وب سایت

ساخت پروفایلی قابل باور از بک لینک ها چیزی بیشتر از دانش نیاز دارد. با استفاده از tiered link building شما باید برای درگیر شدن با الگوریتم های گوگل آماده باشید. به خصوص قوانینی که در مورد طرح های لینکسازی، محتوای تولید شده به صورت اتوماتیک (توسط ربات) و محتوای دزدیده شده وجود دارند. جریمه ای که ممکن است گریبانگیر شما شود، می تواند در بهترین حالت نادیده گرفته شدن اثر بخشی از لینک های شما خواهد بود. در بدترین حالت هم منتظر پنالتی گوگل (manual action) و یا خروج کامل از ایندکس (deindex) گوگل باشید. رفع پنالتی گوگل یکی

3. متضرر شدن در آینده

بیشتر طرح های لینکسازی و دیگر تاکتیک های سئو کلاه سیاه، یک استراتژی موقت محسوب می شوند. به هر صورت یا گوگل آنقدر پیشرفت می کند که اقدامات شما در لینکسازی چند مرحله ای را تشخیص دهد یا شما از فرآیند تعمیر و نگهداری لینک های مصنوعی خود خسته می شوید؛ در هر دو حالت رتبه ی سایت شما افت خواهد کرد و شما متضرر می شوید. بسته به اینکه سایر استراتژی های شما چیست، ممکن است مجبور شوید از نو شروع کنید. پس اگر قصد استفاده از tiered link building را دارید، بدانید که این فقط باید بخش کوچکی از استراتژی شما باشد.

پیشنهاد نویسنده: قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

tiered link building چیست

سخن آخر

استفاده از روش لینک سازی چند مرحله ای به عنوان یک استراتژی کلی و به خصوص برای افراد مبتدی در سئو، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پس به هیچ عنوان سئو سایت خود را با Tiered link builiding شروع نکنید. منتظر مطرح کردن سوالات و تجربیات شما در مورد لینکسازی چند لایه ای در این صفحه از مجله ی سئو سامان هستیم.

برای مطالعه بیشتر به زبان لاتین به لینک زیر بروید:

https://www.link-assistant.com/news/tiered-link-building.html

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید