الگوریتم E-A-T گوگل چگونه به سایت ما رتبه می دهد؟

الگوریتم E-A-T گوگل چگونه به سایت ما رتبه می دهد؟

در این مطلب تیم تخصصی سئوسامان به بررسی الگوریتم E-A-T گوگل خواهد پرداخت. امیدواریم این مطلب به اندازه ی کافی برای شما مفید و آموزنده باشد. امید است ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

همانطور که در مقالات گذشته بیان کردیم هر یک از الگوریتم های گوگل بنا به اهداف خواستی ساخته شده اند. هر یک از این اهداف به منظوری برای کاربران مورد استفاده قرار گرفته شده است. یکی از این الگوریتم ها E-A-T می باشد. شما بعد از این که اسم این الگوریتم را شنیدید، اولین سوالی که به ذهنتان میرسد این است که این ابزار گوگل به چه معنا می باشد و بعد از آن این سوال به ذهنتان می رسد که این ابزار به چه اهدافی می پردازد. با تیم تخصصی ما همراه باشید.

اولین کاری را که برای شما انجام می دهیم این است که برای شما الگوریتم E-A-T گوگل را از لحاظ واژه ایی توضیح دهیم. (پیشنهاد می کنم مقاله ما درباره الگوریتم YMYL را حتما مطالعه کنید.)

ریشه یابی الگوریتم E-A-T گوگل

همان گونه که می دانید الگوریتم های گوگل بر پایه ی هوش مصنوعی کار می کنند و هر یک از آن ها بنا به مسائلی به وجود آمده اند. تقریبا تمام الگوریتم های گوگل اهدافی را مورد نظر خودشان قرار می دهند که بتوانند رضایت کاربران را کسب نمایند. به همین منظور در صورتی که وب سایت شما نتوانست رضایت الگوریتم ها را کسب کند، ممکن است الگوریتم های گوگل با وب سایت شما رابطه ی خوبی نداشته باشد و برای وب سایت شما رتبه و جایگاه خوبی در نظر نگیرد.

همان گونه که از نام این ابزار مشخص است،کلمه هایش از سه قسمت تشکیل شده است که هر یک بیان گر موضوعی است:قسمت اول ریشه ایی لاتین دارد و Expertise (تخصص) مورد دوم : Authoritativeness (اعتبار)  می باشد و قسمت سوم این ابزار گوگل: Trustworthiness (اعتمادپذیری) می باشد که هر یک از قسمت های تشکیل شده ی این الگوریتم به موضوعاتی می پردازد که در ادامه به صورت تخصصی هر یک از بخش آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

سئو سایت پزشکی به شدت تحت تاثیر الگورریتم e a t قرار می گیرد.

موارد در بر گیرنده الگوریتم E-A-T

تا به این جا تقریبا متوجه شدید که ابزار E-A-T گوگل از سه قسمت تشکیل شده است اما احتمالا ندانید این سه گانه گوگل برای چه اهدافی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی این خواهیم پرداخت.

 کسب رضایت الگوریتم E-A-T گوگل

Expertise (تخصص)

برای این که درک درستی از این موضوع داشته باشید می بایست این عنوان را با ذکر مثالی برای شما در نظر بگیریم. برای نمونه شما پزشکی را در نظر بگیرید که به تازگی ترم های خود را به اتمام رسانده است و تقریبا تمام موضوعات پزشکی را می داند، اما این پزشک نمی داند که از این تخصص ها چگونه استفاده کند به همین خاطر این پزشک باید در کلاس های عملی نیز شرکت نماید.

قسمت Expertise (تخصص) الگوریتم E-A-T گوگل مخصوص وب سایت هایی است که تقریبا تخصصی می باشند؛ اما این وب سایت ها نمی دانند از این تخصص خود چگونه می بایست استفاده کنند. به همین خاطر شما باید فعالیت هایی را پشت سربگذارید به عنوان نمونه از این فعالیت ها برای این که محتوایی را در وب سایت خودتان بارگذاری نمایید، می بایست محتوای خود را به نحوی هدف گذاری نمایید که تقریبا (سرچ خور) در هر زمینه ایی باشد. موردی دیگر این است که شما در صورتی که می خواهید محتوایی بنویسید، می بایست عنوان این محتوا را در نسخه ی بدون کش مرورگر تان جست و جو نمایید.در آینده برای شما خواهیم گفت چرا باید از حالت بدون کش مرورگر خودتان استفاده نمایید.

حتما بخوانید: الگوریتم سندباکس گوگل

Authoritativeness (اعتبار)

در این جای متن به بررسی قسمت دوم الگوریتم E-A-T گوگل خواهیم پرداخت. همان طور که از نام این ابزار گوگل پیداست، این قسمت به قابل اعتماد بودن وب سایت ها بر می گردد به عنوان نمونه بعد از این که کلاس های عملی پزشکان به اتمام رسید این پزشکان در بیمارستان هایی استخدام می شوند.

بعد از این که این پزشکان در بیمارستان هایی مشغول به کار شدند؛ هیچ یک از بیماران و پزشکان دیگر به این دسته از پزشکان جدید اعتمادی ندارند که بتوانند جراحی را انجام دهند. به همین منظور باید این پزشکان اقداماتی را انجام دهند که منجر شود پزشکان و بیماران دیگر به آن ها اعتماد کنند. این مثال نیز در مورد وب سایت ها صدق می کند. برای این که رضایت این الگوریتم را کسب نمایید شما می بایست ابتدا لینک های خارجی را که دریافت می نمایید کاملا قابل اعتماد و مرتبط باشند و فعالیت هایی را انجام دهید که منجر شد افراد بیشتری نام برند شما را جست و جو کنند.

مانند بازار برای دانلود برنامه های اندرویدی این کار باعث می شود به گوگل بفهمانید که کاربران به برند شما اعتماد کردند به همین خاطر گوگل نیز برای وب سایت شما نکته ایی مثبت در نظر می گیرد.

پیشنهاد= الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم E-A-T گوگل چیست ؟

Trustworthiness (اعتمادپذیری)

قسمت سوم الگوریتم E-A-T گوگل آن طور که از نامش پیداست اعتمادپذیری می باشد.این قسمت از الگوریتم E-A-T گوگل به این معنا می باشد که شما باید اعتماد گوگل را کسب نمایید.

مقالات مرتبط: الگوریتم فرد گوگل

اگر وب سایتی غیر فروشگاهی دارید شما می بایست فعالیت هایی را انجام دهید که گوگل بتواند به وب سایت شما اعتماد کند.اما در صورتی که وب سایت فروشگاهی دارید، می بایست اعتماد پذیری گوگل را از طریق راه های نقد و بررسی کالاهای تان، نظرات کاربران، نکات مثبت و نکات منفی به دست بیاورید.در آینده برای شما این عبارت ها را به درستی توضیح خواهیم داد امیدواریم مطلب الگوریتم E-A-T گوگل به اندازه کافی برای شما آموزنده و مفید باشد.

 

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید